Laguna belvárosa a háttérben, az előtérben Zsuzsi, történetünk egyik fáradhatatlan főszereplője
Úgy gondoltuk, hogy a télből jól fog esni egy kis tavasz, itt ugyanis egyik első benyomás az a kellemesen langyos idő ami az év bármely szakában fogad minket, a második pedig az a rengeteg turista aki ideáramlik a tél elől menekülve. Rengeteg angol például. Aztán elhagyjuk a repteret és szembe ötlik a sok pálmafa, ami nekünk azért volt érdekes, mert másmilyen pálmákat láthatunk itt, mint mondjuk nálunk Barcelonában. Sok a növény és szép zöld a sziget. Ilyekor – február végén március ejelén - nap közben 20-24 fok van és este sem megy a hőmérséklet 17-18 fok alá ami azt jelenti, hogy kalap-kabát otthon marad. Sok a napsütés, és vigyázni is kell vele, mert a nap jó erős itt.
A régi udvarházak némelyikébe be is lehet menni nézelődni
Ahogyan érkeztünk, első utunk Laguna városába vezetett ami a második legnagyobb a szigeten, és régen az akkori spanyol gyarmat fővárosa volt. Szerencsére megmaradt a belváros hangulata és sok régi ház és templom idézi az akkori épitészet és utcakép hangulatát. Az Unesco képviselőinek is tetszett, mert világörökség matricát ragasztottak rá pár éve. Minket a brazil Paraty városkára emlékeztetett, és kószálni a házacskák között, vagy csak egy kávéval ücsörögni az utcán, hasonlóan nyugodt, lassú és gondtalan érzés. Laguna egyébként azon kevés pontok egyike, ahol a történelem megmutat magából valamit, a sziget legtöbb települése ugyanis vagy a tömegturizmus, vagy a helyiek jellegzetes de nem túl stílusos formáit követi.
Az egyik legjobb dolog, hogy kellemes langyos idő fogad tavasziasak a napok
Az autók, boltok, bankok és óriásplakátok kavalkádja határozottan emlékeztet Spanyolországra, azonban inkább mintha valamilyen szegény rokon lenne mondjuk Barcelona mellett. Laguna nem világváros, hanem üdülési érdekesség és a szigetre érkező sokszázezer turistát kiszolgáló cégek és közigazgazás egyik szíve.
sok szép régi templom van Laguna belvárosában