![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhLSI294gpggfY5eheV9proHQCthNAXsIhunA2KPRlmMBNYWwHuCbulvp_PpB_X5Gy42f0X38e5WbE1jOJLOd02RUVKXEgfTuAVDesNNDP3RWZTAefr7l_XPRhSEOeSxA4xFOmAK3ZqBDe3/s400/IMG_0122.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjYcO9zhYioSeD8rMyHaP2La2WoAkP8oz9aDKTIbZe12jHdcm63EBV_2F-kH9yT9UAI7NrGsJer3d7_QD23Q4O1ftermSdpnjfVMng9b_9e0kZqap29aKVQUvfg1-cq3CPop-p_CCBIGF9j/s400/IMG_0117.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhPJPT6FrFBhfdva_O6S8B52G75FoJxM906c1FP9oY9lAM-m3HUgKb8MLLQuRVlC9gGvZl9YoIklaihujoe6KNrY2TA8VghFyVG9ymgm-iLlW5JnbJ7pHIXGq4S5KnqyYmfy7qJWeYf87Jm/s320/IMG_0146.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh23gUVAtqKUERWEkQC3bbHyFEQsZ1pr24HL-WdnbRC7zxMlrFAXGk_IhV5TaeC375IM3uZMdU7tl3K3BmOMpfoOVj830I_lX63rhU4IOA0uoy8vH5zHT5nvPNx8OMJTeOsPDq-RE11Mzt4/s400/IMG_0037.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjX1ezKTNjKbUCcd9lmXCkNIBMtHPc6i6qafslMxjkXCviC97R4rejY79BvYRzaS2k7Vs9RHUlWGRJ3HDCycASSfCT8PA3CUhdGqcTRkzplyYn4o1Y-Uj6-AMdw9-qbXVeOAgr6shjzaNak/s400/IMG_0057.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjwXC07QSqnJWADNcL8IuCDIArJ0Ys2ZcaNLaiWPjwqvtDID90IPdwabDhHDN14j5XH8g486uhnBOwjXFAtlLPILjpteMN7pQL3S_bymuR0kFCQpgvSipjeS2mfMgAVCxOkrQJQXAyvMkuP/s400/IMG_0128.jpg)
mediterrán szappanblog - Virág - Robin - Zsuzsi - Max - Barcelona és egyéb történetek
Van ám még jó ötlet vacsorára, ami ráadásul még gyorsan el is készül, könnyű és finom. Itt van például megint egy, amit millióképpen lehet variálni, és még talán elrontani sem nagyon lehet.
Töltött cukkini
Hozzávalók:
2-3 cukkini
Sonkakockák
Fűszerek
2 dl főzőtejszín
1 tojás
Sajtkockák (bármilyen sajt lehet, akár camembert is)
Néhány szelet kenyér
Mustár
Előmelegítjük a sütőt 200 fokra, mossuk meg a cukkiniket, vágjuk le a végeiket és fektessük egy kivajazott hőálló tál aljára a karikákra szeletelt cukkinit (a közepükből vájjuk ki a puha, magos részt)! A tölteléket készítsük el úgy, hogy jól összekeverjük a néhány szelet kenyeret 1 tojással, sonkakokcákkal, sajtkockákkal (vagy sajtreszelékkel), mustárral és fűszerezzük ízlés szerint sóval, borral vagy mondjuk provence-I fűszerkeverékkel.
Ezzel a töltelékkel tömjük meg a cukkinikarikákat, a maradékot rakhatjuk melléjük is, majd az egészet öntsük le a tejszínnel és süssük készre kb. 20 perc alatt, míg meg nem pirul kicsit a teteje.
Szerintem nagyon finom, akárhogy is fűszerezzük, akármivel töltjük és így legalább némi kis cukkinit is csempészhetünk a családi menübe, nem is tűnik annyira fel senkinek.
Nyáron néha annyira meleg volt, hogy napközben nem esett igazán jól az étel, legfeljebb valami hideg leves, egy kis saláta, így aztán estére kellett valami finomságot az asztalra varázsolni. Mivel persze este nem túl jó teletömni a hasunkat mondjuk csülökkel (hmmm, miért is nem???), ezért aztán el kellett kezdenem gyűtjögetni a meleg, de mégsem túl nehéz ételek listáját. Ebben most már a helyi főzős magazinok is adnak ötletet, úgyhogy ezekből majd szépen lassan meg is osztok veletek néhányat. Most, hogy Virág délben a suliban eszik, azt hiszem, hogy az anyai aggodalom miatt ősszel is eszünk majd mindig valami főttet vacsorára, “nehogy éhen haljon a gyermek” – erre persze semmi ok nincs, hiszen mindig mindent megeszik általában a suliban. Íme a sorozat első büszkesége:
Krémsajtos palacsintatekercsek salátaágyon
(jó hosszú lett a neve, de legalább elárulja a lényeget)
Hozzávalók:
80 g liszt
1 tojás
180 ml tej
vaj
3 póréhagyma apróra szeletelve
Petrezselyem
200 g krémsajt
Darált dió (6-8 darab)
Darált pisztácia (6-8 darab)
Fél citrom reszelt héja
Saláta
Olaj
Só, bors, fűszerek
Először is kikeverjük a tészta alapját a lisztből, olvasztott margarinból és a tej feléből. Ehhez keverjük majd hozzá a fűszerekből, hagymából, petrezselyemből tojással és maradék tejjel felvert keveréket, majd az egészet betesszük fóliával letakarva, fél órára pihenni a hűtőbe. A fél óra elteltével egy olajjal kikent palacsintasütőben kisütjük belőle a palacsintákat.
Míg a tészta a hűtőben pihen, összekeverjük a krémsajtot a darált dióval, darált pisztáciával, beleszórjuk a fél citrom reszelt héját, sózzuk, borsozzuk, majd megkenjük vele a palacsintákat.
A felcsavart palacsintákat ferdén feldaraboljuk és salátaágyra fektetjük. A salátát amúgy meglocsolhatjuk valamilyen joghurtos öntettel is, úgy még finomabb.
Én azzal variáltam még egy kicsit, hogy a palacsinták felénél a tésztába daráltam néhány szárított paradicsomot, amitől nemcsak a színe lett pirosas, hanem pikánsabb is lett a tészta tőle. De ennyi erővel el tudom képzelni egy kis spenóttal, brokkolival, hogy zöld roládunk is legyen. A töltelékbe pedig aztán bármi mehet, akár reszelt sajt, akár bacon, akár egy kis mustár, szóval ez egy jó kis alapkaja, amit millióképpen lehet variálni. Jó kísérletezést!
Az állatkertet most nyáron még gyakrabban látogatjuk Virággal, hiszen jó hosszúak a nappalok és nemcsak a hűvösebb nyári estéken, de még a forró délelőttökön is élvezet sétálgatni az állatkerti hatalmas fák árnyékában. Mostanság nagyon nagy a mozgolódás és sok a fejlesztés az állatkert háza táján. Néhány év múlva megnyit az állatkerthez tartozó tengeri állatkert a környékünkön és láthatóan már ennek részeként a régi, belvárosi állatkertet is kezdik átalakítani.
Az eddigi 1-2 oroszlán helyett most 3 nőstény és egy hímoroszlán van, de ott valami nagyon nem stimmel, mert a hím állandóan ordít. De azzal a tipikus “Meneküljetek, mert mindjárt szétszedlek benneteket!” ordítással. Tényleg félelmetes…
Érkezett egy új elefánt is: Yoyo, akit még nem engedtek össze az eddigi Susi-val, de állítólag nagyon kedvelik egymást.
Nemsokára komodói varánusz is lesz az állatkertben, amit még csak plakátok jeleznek és hatalmas munkagépekkel készítik a helyet neki..
Két csimpánz egymásba szeretett és állítólag már kézenfogva sétálgatnak is egymással, de persze nem csak kettesben, mögöttük felügyelve megy mindig a mamacsimpánz.
Született egy kis orangutan is nemrégen.
A delfinshow is kicsit más volt nyáron: azt mutatták be, hogy milyen módszerekkel tanítják be a delfineknek a produkciót és ezt sokszor egy kicsi (3 éves) delfinnel szemléltették, amit Virág persze nagyon élvezett, hiszen vele egyidős volt a delfin.
Ennyit mára, de figyelünk nagyon és amint van újdonság, jelentkezünk!
Persze bármennyi kedvezményt mondhatott volna, hiszen az alapárak nem voltak a ruhákon és mivel ezek egyedi darabok, nem is nagyon állnak versenyben senkivel. Na de ez itt Barcelona! Itt mindenki a környéki kis boltokban vesz meg mindent, még a szomszédos kerületekbe is ritkán látogatnak el a helyiek és lám még az iskola is csak a helyi varrodákkal dolgozik. Ott pedig mindenki azt mond, amit akar.
Visszatérve kis boltunkra: a néni egy tényleg pici, sötét kis boltocskában árul, aminek talán nem is nagyon lenne forgalma, ha az iskolai egyenruhákat nem csak innen lehetne beszerezni. Amikor Virággal tanácstalanul beléptünk a boltba, csak a névjegyet tudtuk megvillantani és elmondtam, hogy Virág a Grévol iskolát kezdi szeptemberben, azért vagyunk most itt. Ennél több információnk nem is volt, de neki már ennyi is elég volt. Elkezdte kipakolni az egyenruhákat, amiket meg kell venni iskolakezdéshez: köpeny, hosszú melegítő nadrág, melegítő felső, hosszú ujjú felső, rövid ujjú felső, rövid nadrág és hátizsák. Én csak néztem és azon gondolkodtam, hogy vajon mit pakolhat még ki: egyenzoknit, egyentrikót, egyenkabátot… De szerencsére “csak” ennyi volt, Virág persze el volt ragadtatva a nagy halom ruhától, én már kevésbé az árától…
De a néni váltig állította, hogy majd ha lesznek Virágnak kistestvérei és ugyanebbe az iskolába járnak, hordhatják ők is ezeket a ruhákat, így aztán ez igazából nem is drága! Én meg elképzeltem, hogy az egy éven át kirándulásokra és iskolai sportversenyekre, akadályversenyekre hordott melegítőnadrág milyen szép állapotban lesz az év végére…
Azóta már csak azzal foglalatoskodom, hogy mindegyikre “jól láthatóan” bele legyen hímezve Virág neve. VIRÁG AMBRÓZY. Tulajdonképpen nem is gondoltam eddig, hogy ez nagyon sok betű, túl sok. És azok a fránya G, R, B betűk… Hívhattuk volna Évának, az jó rövid és könnyű, de igazából az Ambrózy sem semmi… Az első teljes név hímzés után úgy döntöttem, hogy csak VIRÁG-ot hímzek, nem hinném, hogy sok más Virág lesz a suliban, a sok José, Sergi, Pablo, Carla és Lucia között pedig már talán ez is elég lesz.
Virág nagyon izgatott volt, ünneplő ruhát vett fel és magára aggatott mindent, ami csak a keze ügyébe akadt: karkötő, masnis hajráf és az én egyik nyakláncom.
Így aztán elég nehéz lett volna eltitkolnunk, hogy a mi családunkból a többiekkel ellentétben nem a kedves szülők, hanem Virág és én jelentünk meg. Fogadkoztam is a tanítónéninek, hogy sajnos a férjem (éppen) külföldön van és hogy Virág megígérte, hogy csöndben lesz. Amúgy tényleg csöndben is volt, amit a szülőtársakról már kevésbé lehetett elmondani. De hát ez itt Spanyolország, bármi elhangzik, azt utána meg kell vitatni, mindenkinek van egy okos hozzászólása, tanácsa, kérdése. Persze a tanárokat sem kell félteni! Talán éppen az évek tapasztalatainak köszönhetően az egész szülői értekezlet (3 éves csoport esetében!!!!) teljes tanári kar felvonultatásával, Power Point prezentációval zajlik, már-már azt éreztetve, hogy a gyerekeinket mintha legalábbis a Sorbonne-ra vették volna fel.
Mindenféléről volt itt szó: kirándulásokról, múzeumlátogatásokról, sokféle projektről, amiken majd hetente dolgoznak a manók és persze nem maradt ki a zenei, informatikai, mozgáskoordinációs, művészeti oktatás sem. Lesz még nekik angol foglalkozás is, énekekkel, mondókákkal és úszásoktatás. Az úszásoktató egy kopasz fiatalember, aki a szülők elé penderülve fél órás stand-up comedy-be illő kis magánszámot adott elő természetesen az ő óráinak a fontosságáról. Virágnál egyből jó ponttal indult, hiszen az óvóbácsi is kopasz volt. Reméljük, hogy amikor sorban löki be őket a mélyvízbe, akkor is megmarad a szerelem…
Le a kalappal amúgy a tanárok előtt, hogy az esti fülledt, párás levegő nélküli teremben, teljesen áttizzadt ruhákban is állták a sokszor már zavaróan okoskodó szülők kérdéseit. Valószínűleg ezek után a gyerekekkel már tényleg gyerekjáték lesz a munka!
Virág nagyon élvezte, közben kiolvasta a teremben található összes könyvet és már csak az utolsó negyed órában kérdezgette folyamatosan, hogy “miért szövegelnek ennyit?”.
A tanárokon kívül én is kicsit leizzadtam a nagy figyelésben, de hála a nyári kis online katalán tanfolyamomnak egyáltalán nem éreztem magam elveszve. Csak azért imádkoztam, hogy ne kelljen megszólalni, mert akkor aztán bajban lettünk volna. De erre szerencsére nem került sor.
Ezután már majd csak a tanítónénivel lesz még egy személyes találkánk, de ott már lehet spanyolul is beszélni (legalábbis én ezzel hitegetem magam). Folyt. Köv.