2009. szeptember 11., péntek

Chicago skyline

Ismét az óceán másik oldalára szólított a kötelesség. Ez általában Chicago-t jelent hajnali keléssel, misztikus felhőkbe burkolózó felhőkarcolókkal, az utcaszint alatti alagutakban padlógázzal száguldó taxikkal, a Michigan av-en a boltok között hömpölygő tömeggel, a tó partján éjjel-nappal futó emberekkel, a loop irodái között laptokokkal siető üzletemberekkel, a minden-sarki starbucks-ban wireless-en lógó fiatalokkal, a nagyhangú újságárusokkal és természetesen sok munkával.




Tavasszal és nyáron Chicago fülledt, párás és meleg. A parkokban sportolnak, sétálnak és heverésznek az emberek, a tó vonalán futó lakeshore drive melletti strandröplabda pályákon százak próbálják játékban tartani a labdát, sok a szabadtéri rendezvény és a biciklis. Télen viszont érdemes messzire elkerülni a latyakos utcákat és a fagyos szelet ami mindenen átfúj és jobban fagyaszt mint egy gorenje.




A near north felhőkarcolóiban esténként lakások százai pislákolnak amitől olyan a városkép mintha karácsonyi dísz lenne. Függönyöket sem nagyon szereltek az amúgy sem nyitható ablakokra, John a harminchetedikről akár át is integethetne Tracy-nek aki a szemközti torony negyvenharmadik emeletén lakik. De nem teszi, mert vagy tévézik vagy rohan. Mindenki rohan, pedig még szabadságuk is csak 10 nap van egy évben. Viszont legalább lelkesen rohannak, szeretik a munkájukat és talán annak is élnek. Hátizsákjukban laptop, bal kézben starbucks kávé, jobb kézben blackberry vagy iPhone. Chicagoban egyébként már véget ért a krízis, lendülnek már felfelé. Obama beszédet mondott a minap az egészségügyről amit gatyába szeretne rázni, Oprah pedig (24 éve az egyik legnézettebb beszélgetősó fekete háziasszonya) lezárta a Magnificent Mile kellős közepét egy hatalmas színpaddal ahová koncertek és ilyen-olyan hírességek vonzották be a külsőbb negyedek lakóit. Buliztak egyet délután öt és hét között, és rohantak is tovább. Barcelonában hétkor még ki sem nyitottak az éttermek....